O nas

HISTORIA  PRZEDSIĘBIORSTWA

Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy GALCHEM – ZAP Spółka z o. o. powstał w roku 1999 w Ostrowie Wielkopolskim. Spółka przejęła pomieszczenia pracy oraz urządzenia i maszyny po byłych Zakładach Automatyki Przemysłowej ZAP S.A. Początkowo firma  świadczyła usługi na potrzeby spółek mieszczących się na terenie ZAP Biznes Park, branży metalowej.

Z biegiem lat poszerzała zakres swoich usług oraz zdobywała klientów z całego kraju jak i Europy. 1 stycznia 1999 r. kiedy przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność, zatrudniono 20 pracowników. Dynamiczny rozwój firmy spowodował, że załoga zaczęła się powiększać. Podjęto decyzje o przebudowie i wyremontowaniu pomieszczeń pracy oraz pomieszczeń socjalnych.

Z upływem czasu część produkcyjna powiększała się o kolejne urządzenia do obróbki galwanicznej. Z biegiem lat były zastępowane przez nowsze, automatyczne linie produkcyjne. W związku z rozwojem przedsiębiorstwa, pracodawcy sukcesywnie dążą do polepszania warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.

RODZAJ DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA

Z.P.H.U. GALCHEM – ZAP Spółka z o. o. to przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką galwaniczną elementów metalowych. Oferta zakładu obejmuje szeroki zakres usług w dziedzinie chemicznej obróbki metali i ich stopów: cynkowanie, cynowanie, nakładanie powłoki stopowej cynk-żelazo, oksydowanie (czernienie) stali, fosforanowanie manganowe i cynkowe oraz obróbka aluminium (chromianowanie, anodowanie). Celem tych działań jest zabezpieczenie elementów metalowych przed korozją.

Dzięki uzyskaniu certyfikatu EN-ISO 9001:2015, swoje usługi firma świadczy dla takiego przemysłu jak: metalowy, motoryzacyjny, AGD, maszynowy, stomatologiczny, medyczny oraz wielu indywidualnych klientów z całej Europy.